Direct naar Hoofdmenu / Zoekveld
Home / Vraag en antwoo... / Veelgestelde vr... / Vraag: Raadsbes...

Vraag: Raadsbesluit kenbaar maken door college

Vraag:

De raad heeft een voorstel van b&w om een bestemmingsplan vast te stellen verworpen. Tijdens de raadsvergadering zijn hiervoor argumenten aangedragen maar deze zijn niet in een besluit vervat. De raad heeft enkel het voorstel verworpen. Het besluit van de raad moet nu kenbaar gemaakt worden aan de aanvrager/verzoeker van het bestemmingsplan.
De vraag is in welke vorm dit dient te geschieden en door wie. Kan dit in de vorm van een brief (met beroepsmogelijkheid) en zo ja gaat deze brief uit van de raad of van het college van b&w? Of moet er een raadsbesluit worden opgesteld waarin de argumenten van de raad worden weergegeven? En kunnen de voorzitter en griffier dit besluit dan gelijk tekenen of dient dit in een volgende raadsvergadering bekrachtigd te worden.

Antwoord:

Gelet op artikel 160, eerste lid onder b is het college bevoegd om - o.a. - beslissingen van de raad uit te voeren. Onder deze bevoegdheid valt het bekendmaken van raadsbesluiten aan belanghebbenden. In de betreffende brief van het college - die vergezeld gaat van een afdruk van het raadsbesluit -  wordt de gebruikelijke Awb-clausule opgenomen.

De argumentatie van de raad moet in dit concrete geval vooral blijken uit de notulen van de betreffende raadsvergadering. Deze kunnen na vaststelling later alsnog worden toegezonden.
Het is in elk geval af te raden om in een volgende vergadering een brief, waarin de argumentatie van het raadsbesluit is opgenomen, door de raad te doen vaststellen. Het raadsbesluit is namelijk al genomen en er moet geen tweede moment van besluitvorming worden gecreëerd.

Mededeling van het raadsbesluit wordt gedaan door het college. Het is een gebruikelijke gang van zaken bij het vaststellen van een bestemmingsplan, dus waarom niet bij de weigering daarvan. Bij eventuele procedures voor de Raad van State worden de brieven van de Raad van State ook aan de gemeenteraad gericht, maar door het college behandeld. Dus ook in juridische procedures kan het de toets doorstaan.

21 jul 2011


Zoeken in de website: