Direct naar Hoofdmenu / Zoekveld
Home / Thema's en doss... / Openbaar bestuu... / Visie / Betrokkenheid g...

Betrokkenheid gemeenteraad Eindhoven bij aanpak WMO

Betrokkenheid van de gemeenteraad bij de aanpak WMO gemeente Eindhoven

Beschrijving

De invoering van de WMO is een van de meest complexe politieke beslissingen die gemeenteraden deze periode moeten nemen. Binnen de gemeenteraad van Eindhoven bestond dan ook de zorg dat als de betrokkenheid van de raad beperkt zou blijven tot het normale traject van raadscommissie en raad, de politieke discussie over dit onderwerp onvoldoende uit de verf zou komen. Door de gemeenteraad is daarom een werkgroep ingesteld die de politieke besluitvorming over de invoering van de WMO voorbereidt. Concreet heeft de werkgroep twee doelen. Ten eerste er voor te zorgen dat er binnen de in de raad vertegenwoordigde fracties voldoende kennis is over de WMO en ten tweede de identificatie van de belangrijkste politieke keuzemogelijkheden. Dit laatste vormt de input voor de behandeling in de raadscommissie en de raad. De raadswerkgroep is dus ingesteld om er voor te zorgen dat een goede politieke discussie in de raad kan worden gevoerd, in de werkgroep zelf vinden geen politieke discussies plaats.

De raadswerkgroep werkt nauw samen met de ambtelijke werkgroep die de invoering van de WMO begeleidt. Deze ambtelijke werkgroep levert de bouwstenen aan, bijvoorbeeld scenariostudies, die het de raadswerkgroep mogelijk maken om politieke dilemma's te identificeren. De raadswerkgroep en ambtelijke werkgroep trekken verder gezamenlijk op bij het betrekken van belanghebbenden bij de voorbereiding. Zo heeft op 4 juli j.l. een werkbijeenkomst plaatsgevonden waarbij door de raadswerkgroep en de ambtelijke werkgroep is gediscussieerd met professionals op het terrein van de WMO.

De voorbereiding resulteert in een discussienotitie die zal worden besproken in commissie en raad aan het einde van dit jaar. Na bespreking van deze notitie moet duidelijk zijn welke keuzes de raad op hoofdlijnen maakt. In de periode daarna zal het college de gemaakte keuzes verder financieel en juridisch uitwerken.

30 aug 2005


Uitgelicht

Quick links

Partners


Zoeken in de website: