Direct naar Hoofdmenu / Zoekveld
Home / Thema's en doss... / Griffier / Visie / Handreiking Gri...

Handreiking Griffier en Politieke Crisis (opgesteld door 5 Overijsselse griffiers)

Staten- en raadsgriffiers functioneren in een politiek-bestuurlijke en dus dynamische omgeving. Dat het hier niet altijd pais en vree is, kunnen wij dagelijks in de kranten lezen. Het kan dus voorkomen dat je als griffier ineens geconfronteerd wordt met een conflict dat mogelijk uitgroeit tot een heuse crisis. Als griffier zit je al snel tot over je oren in dit politiek-bestuurlijke krachtenveld. En wat doe je dan?

Beschrijving

Vijf Overijsselse griffiers (allen ervaringsdeskundigen) hebben over de rol van de griffier in een conflict of crisis een lezenswaardige, maar vooral handige handreiking geschreven. In 4 A-t’jes komen tal van praktische tips aan de orde waar collega’s in soortelijke omstandigheden hun voordeel kunnen doen. Er komen ook zaken in aan de orde die zinvol kunnen zijn in bijzondere bestuurlijke situaties (niet zijnde een crisis). Daarbij is te denken aan het (plotselinge) vertrek van een bestuurlijke of politieke sleutelfiguur of de val van de coalitie. In alle gevallen is de raad een speler in dit proces en wordt er van de griffier dus actie verwacht.

De handreiking Griffier en Crises geeft tips op vier centrale gebieden:

  1. het gezag en de positie van de griffier
  2. de overleg- en besluitvormingsstructuur
  3. het proces en de procedures
  4. tot slot: de griffier is ook maar een mens

Probleemstelling

Hoe stel je je als griffier in een politiek-bestuurlijk conflict op en hoe vul je je rol in als je geconfronteerd wordt met een politiek-bestuurlijke crisis? Wat moet je doen als griffier en vooral: wat moet je laten?

Auteur

Rob Huitema, griffier gemeente Dinkelland

Contactgegevens

Rob Huitema, griffier gemeente Dinkelland
Tel: 0541854346

16 feb 2009

Referentiemateriaal


Uitgelicht

Quick links

Partners


Zoeken in de website: