Direct naar Hoofdmenu / Zoekveld

Nieuw: Leertraject voor griffiers bij Open Universiteit

De commissie Professionalisering biedt exclusief voor VvG-leden een leertraject aan met de Open Universiteit. Dit is opgezet als een pilotproject van 100 uur met zelfstudie, begeleiding en vijf bijeenkomsten voor griffiers, plaatsvervangend griffiers en raadsadviseurs. Het aantal uren zelfstudie per week is vier tot zes uur. De opleiding kan in korte tijd - zes maanden- worden afgerond.

De kosten zijn € 1.750,- per persoon. Maximaal 16 mensen kunnen deelnemen. De start is in januari; afronding in juni 2012. Bij gebleken succes wordt dit traject (jaarlijks) herhaald en mogelijk verbreed naar andere beroepsgroepen zoals gemeentesecretarissen en sectordirecteuren. Na succesvolle afronding van de module heb je punten behaald die kunnen worden ingebracht bij Mastertrajecten van de OU.

E-learning Plus

Het doel van de opleiding is dat je leert om je eigen werksituatie te relateren aan een beleidswetenschappelijk kader. Toepassing van wetenschappelijke kennis in je eigen beroepspraktijk dus. Je ontvangt praktisch georiënteerde opdrachten. Zelfstudie is hoofdzaak, maar tijdens vijf bijeenkomsten prikkelen de docenten de deelnemers tot reflectie op de eigen praktijk en de context. Zelfredzaamheid is een belangrijke voorwaarde om succesvol aan het traject deel te nemen. De cursus bestaat, naast de vijf bijeenkomsten,  uit een elektronische leeromgeving met opdrachten en toelichtingen, een bijbehorend elektronisch kennisdomein en enkele handboeken. De bijeenkomsten van een dagdeel vinden - tijdens kantoortijden-  ongeveer om de vier weken plaats. De locatie is het studiecentrum van de Open Universiteit in Utrecht.

Inhoud

In deel 1 word je uitgenodigd om vanuit een prikkelende beleidswetenschappelijke visie te reflecteren op je eigen praktijk.
In het tweede deel voer je twee opdrachten uit bij een casus uit de lokale en provinciale praktijk. Thema’s: herindeling en bestuurskracht.
Voor de volledige beschrijving van de module verwijzen we naar de offerte van de Open Universiteit.

Haast?

Om rustig te werk te gaan en toch tijdig voor de zomervakantie klaar te zijn is het zaak om in januari te beginnen.

Aanmelden

Je kunt je aanmelden tot 20 december 2011 bij Anouk van Nieuwenburg: vvg@vng.nl 


Wil je eerst nog meer weten?
Geert van Soest en Thea de Mik zijn graag bereid je verdere informatie te verschaffen.
Geert van Soest: g.vansoest@venlo.nl / 077-3596924
Thea de Mik: t.a.de.mik@capelleaandenijssel.nl / 010-2848180


01 dec 2011


Uitgelicht

Quick links

Partners


Zoeken in de website: