Direct naar Hoofdmenu / Zoekveld
Home / Thema's en doss... / Griffier / Functiebeschrij... / Rapport enquête...

Rapport enquête inrichting griffie 2010

De Commissie Belangenbehartiging heeft medio 2010 onderzoek gedaan naar de inrichting van de griffies. Het gaat daarbij om de aandachtspunten omvang, functies en taken van de griffie, kenmerken van de griffier en werkgeversaspecten. In het verslag (september 2011) worden de belangrijkste resultaten van dit onderzoek toegelicht.

Aan bod komen onder andere de gemiddelde leeftijd, opleidingsniveau, man/vrouwverdeling, grootte van de griffie, afhankelijk van het aantal raadsleden/ inwoners. Gemiddelde omvang van de griffie is 2,8 fte. De helft van de griffiers is sinds 2002 of 2003 griffier. Bijna tweederde van de griffiers is man. Het valt op dat vrouwelijke griffiers vaker parttime werken en ook vaker hoogopgeleid zijn.

Behalve de functie van griffier (100%) is er 251 keer een ander type functie genoemd met 53 verschillende benamingen. Uit oogpunt van uniformiteit is een lijstje met functienamen voorgesteld. De Commissie Belangenbehartiging wil het komende jaar meer zicht proberen te krijgen op het verschijnsel van combinatiefuncties binnen de griffie en hoe daarmee wordt omgegaan in de functiebeschrijving en functiewaardering.

 


24 jan 2012


Uitgelicht

Quick links

Partners


Zoeken in de website: